Bieżące

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Z niemałym wzruszeniem, w czwartek 21 czerwca popołudniu oraz w piątek 22 czerwca do południa zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. Był on jednocześnie ostatnim rokiem funkcjonowania Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II.

Wyróżnionym uczniom wręczyliśmy śwadectwa i nagrody, uhonorowaliśmy również tytyłem "Absolwenta Roku" Adama Męzydłę z kl. 3d oraz mianem "Ucznia z Klasą" Agnieszkę Bodurkę z kl. 3d. Liczne nagrody odebrali uczniowie aktywnie bioracy udział w życiu szkoły: sportowcy, członkowie samorządu, wolontariusze, zwycięzcy w konkrusach szkolnych i rejonowych. Gratulacje otrzymali również rodzice wyróżniających się uczniów, w tym członkowie Rady Rodziców.

Dla wszystkich był to moment pełen sprzecznych uczuć - z jednej stony radości z zakończonego roku szkolnego i utęsknionych wakacji, a z drugiej smutku i żalu, że nie spotkamy się już jako uczniowie Gimnazjum. Przed nami nowa rzeczywistość - od września spotkamy się już jako uczniowie i naucyzciele Szkoły Podstawowej nr 10. Zatem: do zobaczenia po wakacjach!

Godziny zakończenia roku szkolnego 2017/2018

Drodzy Uczniowie oraz Szanowni Państwo!

Przed nami zakończenie roku szkolnego 2017/2018.

W imieniu Rady Pedagogicznej i własnym Dyrektor Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Tychach zaprasza serdecznie na tę uroczystość zgodnie z poniższym harmonogramem.

Czwartek, 21 czerwca, godzina 17:00 - uroczyste zakończenie nauki w gimnazjum dla uczniów klas III w hali sportowej naszej Szkoły.

Piątek, 22 czerwca:
8:15 - zbiórka uczniów klas II i III przed budynkiem szkoły i przejście do kościoła pod opieką nauczycieli
8:30 - 9:15 - msza święta w kościele p.w. Ducha Świętego w Tychach
9:30 - powrót do szkoły pod opieką nauczycieli
9:45: - uczniowie klas II - zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w hali sportowej
         - uczniowie klas III - spotkanie z wychowawcą i wręczenie świadectw we wskazanej sali lekcyjnej.

Zapraszamy!

Święto Szkoły 2018

Po raz ostatni odbyło się w naszym Gimnazjum Święto Szkoły. W sobotnie przedpołudnie, 9 czerwca, na uczniów i ich rodziny czekało wiele atrakcji: gry, zabawy, rozgrywki sportowe, zdrowe sałatki, pyszne słodkości i przede wszystkim świetna atmosfera!

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Podsumowanie kampani miejskiej "Dlaczego?"

Zakończyliśmy w naszej szkole działania w ramach kampanii miejskiej "Dlaczego? Porozmawiajmy o trudnych uczuciach", która trwała od stycznia b.r. W jej ramach zrealizowano wiele różnych zadań: lekcje wychwowawcze, pogadanki z rodzicami, przygotowanie przez uczniów plakatów o radzeniu sobie ze stresem, przedstawienie o charakterze profilaktycznym, rozgrywki sportowe drużyn klasowych, przygotowanie scrap-booków opisujących wszystkie działania.
Uczniowie szkoły bardzo zaangażowali się w różne działania, co jest wielką zasługą głównych organizatorów kampanii na terenie szkoły: p. Anety Kolasy, p. Karoliny Nosal i p. Marzeny Kaczmarczyk.

Mamy finał!

Drużyna dziewcząt w piłce ręcznej awansowała w środę 16 maja do FINAŁU Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej! Zapraszamy do wspaniałej relacji trenera - p. Krzystofa Willema poniżej.

Uwaga.
Relacja tylko dla ludzi o mocnych nerwach.

Wykonywałeś kiedyś rzut karny? Któż nie wykonywał, emocje są ogromne: drży ręka, noga i serduszko. A serię rzutów karnych? A dwie serie rzutów karnych? ... a 12 kolejek rzutów karnych?
A jak zniósłbyś taki horror tuż po horrorze meczu zremisowanego w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry? A to wszystko w jaskini lwa, czyli na terenie największego od lat rywala?

One to zrobiły! Reprezentacja piłkarek ręcznych Gimnazjum nr 3 w Tychach awansowała po takich właśnie emocjach do Finału Wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

W skrócie było tak: niezłe losowanie i pierwszy mecz z Katowicami wygrany wysoko, podobnie Chorzów pokonuje Ustroń. W meczu o 3. miejsce Katowice pokonują Ustroń, a Tychy i Chorzów szykują się do walki o 1. miejsce i awans do FINAŁU.

Nikt nie mógł przewidzieć tego, co się potem wydarzyło... od początku mecz układa się po myśli faworyzowanych gospodyń z Chorzowa, prowadzą 2, 3 bramkami. Na przerwę schodzimy z dwoma bramkami straty. Druga połowa długo przebiega według podobnego scenariusza, gramy znakomicie w obronie, ale gorzej w ataku i ciągle mamy 2, 3, 4 bramki do odrobienia. Konsekwencja w grze defensywnej i przełamanie w ataku doprowadza nas do remisu w ostatniej minucie, ale piłkę ma przeciwnik, bronimy, mamy w swoich rękach  meczbola na 30 sekund przed końcem! Tracimy jednak piłkę, rywalki desperacko atakują, ale końcowa syrena oznacza koniec pierwszej części dreszczowca (remis) i początek drugiej: RZUTY KARNE.

Pierwsza  seria 5-ciu rzutów daje remis, ale to my mieliśmy piłkę meczową, niestety rzut obroniony.

Druga seria 5-ciu rzutów znów daje remis, choć tym razem to Chorzowianki nie wykorzystały rzutu dającego zwycięstwo.

Jedenasta kolejka... ciągle remis, dwunasta kolejka - Tychy bramka, Chorzów pudło!!!
Wielka radość! FINAŁ dla Gimnazjum nr 3 Tychy! Chorzów pokonany w Chorzowie!
Uffffffffff... można wypić ziółka uspokajające.

W rolach głównych udział wzięły: zjawiskowa Paulina Kulik, fenomenalne Wiktoria Grela i Karolina Kwiatkowska, cudowne Oliwia i Klaudia Florek oraz Oliwia Bocheńska i Martyna Trela, świetne Wiktoria Leżańska i Karolina Bober oraz znakomite Natalia Lisicka, Weronika Radzikowska, Nikola Smolka, Klaudia Pietruszka i Zuzanna Botor. Dziewczyny są uczennicami klas pani Joanny Czupały-Motyki (2b) i pani Agnieszki Baron (3b). Trenersko prowadzi je WSPANIAŁY pan Krzysztof Willem!!! (przyp. red.)

Zapraszamy na w/w FINAŁ w środę 23 maja 2018 r. od godziny 10.00 w hali MOSiR Tychy!

autor: Krzysztof Willem

Dzisiaj jest: 27 Maj 2019    |    Imieniny obchodzą: Juliusz, Magdalena, Jan