Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Tychach

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start

Szkoła Bezpiecznego Internetu

Drukuj

W ubiegłym roku szkolnym Nasze Gimnazjum stanęło na początku drogi do uzyskania prestiżowego certyfikatu Szkoły Bezpiecznego Internetu! Jesteśmy zarejestrowani na stronie http://szkolabezpiecznegointernetu.pl. Certyfikat może uzyskać szkoła w Polsce, która podejmuje walkę o bezpieczeństwo wychowanków w sieci. O bezpieczeństwo w sieci dbamy od dawna, jednak musieliśmy odpowiednio zaprezentować nasze działania oraz poszerzyć aspekty bezpieczeństwa w sieci. Do udziału w akcji uzyskania certyfikatu "Szkoła Bezpiecznego Internetu" zachęcaliśmy uczniów, nauczycieli i rodziców. Spełniliśmy wszystkie kryteria ubiegania się o certyfikat!. We wrześniu bieżącego roku szkolnego uzyskailśmy tytuł - "SZKOŁA BEZPIECZNEGO INTERNETU"

"Szkoła Bezpiecznego Internetu" - podejmowane działania:

 1. Dzień Bezpiecznego Internetu

  Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest w Polsce od 2005 roku. W tym roku po raz pierwszy w naszej szkole będziemy obchodzić DBI, czyli Dzień Bezpiecznego Internetu. W ramach tej akcji przez cały luty będziemy realizować projekty pod wspólnym hasłem: "Internet to więcej niż zabawa. To Twoje życie". Jest to myśl przewodnia tegorocznego DBI. Nasza inicjatywa została zgłoszona na platformę www.dbi.pl. Jesteśmy jedną z około tysiąca szkół, która włączyła się w ogólnoświatową akcję. Do udziału w projektach zachęcamy wszystkich chętnych uczniów, rodziców i nauczycieli. Naprawdę warto, bo "Internet to więcej niż zabawa. To Twoje życie!".

 2. Ogłoszenie Szkolnego Międzyklasowego Konkursu na plakat - "Internet to więcej niż zabawa. To Twoje życie" - luty
 3. Prelekcja w klasach pierwszych dot. bezpieczeństwa w sieci połączona z prezentacją multimedialną - luty
 4. Wizualizacja bezpieczeństwa w sieci w formie gazetki ściennej przed biblioteką szkolną. Wykorzystanie materiałów zamieszczonych na stronie Szkoły Bezpiecznego Internetu oraz materiałów otrzymanych drogą pocztową
 5. Ogólnopolska Koalicja na rzecz Bezpieczeństwa Dzieci w Internecie                                                 dsc01212

  Od 8 lutego 2011 roku jesteśmy członkiem Ogólnopolskiej Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa Dzieci w Internecie! Koalicja jest inicjatywą skupiającą organizacje i instytucje, które podejmują działania na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie. Jej celem jest jak najszersze upowszechnianie wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu przede wszystkim wśród najmłodszych internautów.

 6. Opracowanie i zaopiniowanie przez Radę Pedagogiczną i Radę Rodziców dokumentu "Polityka Bezpieczeństwa Internetowego".
 7. Przygotowanie i rozprowadzenie pakietów informacyjnych dla wychowawców poszczególnych klas zawierających: ulotki informacyjne, scenariusze lekcji dot. bezpieczeństwa w sieci.
 8. Przygotowanie i rozprowadzenie pakietów informacyjnych dla wychowawców poszczególnych klas zawierających: ulotki informacyjne oraz scenariusze lekcji dot. bezpieczeństwa w sieci.
 9. Zamieszczenie w "Gazetce Szkolnej" nr 3/2010/11 artykułu nt."Szkoła Bezpiecznego Internetu"
 10. Ogłoszenie wyników Szkolnego Międzyklasowego Konkursu na plakat pod hasłem " Internet to więcej niż zabawa": 

bip logo pomn1 grad

Licznik odwiedzin

DzisiajDzisiaj54
WczorajWczoraj508
W tym tygodniuW tym tygodniu1072
W tym miesiącuW tym miesiącu5711
ŁącznieŁącznie675835

Imieniny

Dzisiaj jest: 17 Lipiec 2019    |    Imieniny obchodzą: Aneta, Bogdan, Aleksy

Kalendarz

lipiec 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

 

 

Szkoła posiada certyfikaty

Certyfikat LCAE