Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Tychach

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start
Biblioteka


Podsumowanie Gry Miejskiej „Śladami Wilka"

Drukuj

W piątkowe popołudnie reprezentacja drużyny uczestniczącej we wrześniowej Grze Miejskiej pod opieką pani Jolanty Wac udała się do Muzeum Miejskiego na podsumowanie gry.

Tam organizatorzy ogłosili, że razem ze wszystkimi innymi drużynami zajęliśmy I miejsce!

Przypominamy skład naszej wrześniowej drużyny: Olaf Biskup, Dariusz Frąckowiak, Krzysztof Janta, Mateusz Kozioł, Michał Nowak, Sebastian Ryt i Kamila Tabor oraz pani Jolanta Wac.

 

Rajd z Książką

Drukuj

 

W czwartek, 1 października 2015 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Jolanty Wac wzięli udział w Gwiaździstym Rajdzie z Książką.

W ten sposób zainaugurowali obchody kolejnego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Hasło tegorocznego października brzmi: ,,Biblioteki szkolne rządzą!”.

W tym roku uczestnicy Rajdu z Książką wysłuchali opowieści o zbiorach w bibliotece, na Placu Baczyńskiego spotkali się z panią przewodnik Muzeum Miejskiego, która przedstawiła historię Placu Baczyńskiego.

Następnie przedstawiciel każdej drużyny z jedną literką w dłoni stanął w odpowiednim miejscu, by stworzyć hasło „Tychy dobre miejsce do czytania”.

Rajd zakończył się przy kostkach na Placu Baczyńskiego, gdzie wspólnie czytaliśmy poezję K. K. Baczyńskiego.

Celem akcji jest promocja czytelnictwa, bibliotek, książek, a także miasta i jego historii oraz integracja tyskiej młodzieży.

 

Iść po śladach Wilka...

Drukuj

Iść po śladach Wilka, czyli nasz udział w Grze Miejskiej

                W piątek, 4 września, 7-osobowa grupa uczniów pod opieką pani Jolanty Wac wyruszyła do Wilkowyj, by tam wziąć udział w kolejnej edycji Gry Miejskiej zorganizowanej przez Muzeum Miejskie w Tychach, Klub MCK Wilkowyje i Parafię Matki Bożej Królowej Aniołów w Tychach-Wilkowyjach.

W tym roku hasło przewodnie gry brzmiało: „Śladami Wilka”.

                Każda drużyna miała za zadanie wykonać szereg zadań: musieliśmy podać jadłospis wilka, ułożyć opowiadanie, narysować Anioła Stróża, porozmawiać z brodatym panem, poznać imiona zwierząt gospodarza na Wilkowyjach, a przede wszystkim posiadać umiejętność czytania planu miasta oraz być czujnymi obserwatorami.

                Wszystkie zadania wykonywaliśmy z uśmiechem na ustach. Teraz pozostało nam czekać na wyniki. One dopiero w październiku…

 

 

Głosowaliśmy, czyli Ogólnopolskie Wybory Książek

Drukuj

W marcu z inicjatywy pani Jolanty Wac wzięliśmy udział w Ogólnopolskich Wyborach Książek.

Każdy chętny uczeń otrzymał kartę do głosowania, na której wpisywał tytuły i autorów, jego zdaniem, najciekawszych książek, które najchętniej czyta i które chcielibyśmy mieć w bibliotece. Karty do głosowania wrzucaliśmy do specjalnej urny. W wyborach wzięło udział 202 uczniów.

Następnie nastąpiło skrupulatne liczenie oddanych głosów. Najpopularniejszą pozycją (48 oddanych głosów) w naszej szkole okazała się Trylogia Veroniki Roth „Niezgodna” – „Zbuntowana” – „Wierna”. Sprawozdanie z wyborów przesłano do organizatora przedsięwzięcia.

Wkrótce na podstawie takich sprawozdań zostanie sporządzony, ogólnopolski wykaz książek ciekawych dla młodzieży i przekazany Ministerstwu Edukacji Narodowej.

            Dziękujemy wszystkim, którzy oddali głos na wartościową i ciekawą książkę.

 


Strona 8 z 8

bip logo pomn1 grad

Licznik odwiedzin

DzisiajDzisiaj360
WczorajWczoraj419
W tym tygodniuW tym tygodniu1527
W tym miesiącuW tym miesiącu12468
ŁącznieŁącznie668671

Imieniny

Dzisiaj jest: 27 Czerwiec 2019    |    Imieniny obchodzą: Cyryl, Maryla, Władysław

Kalendarz

czerwiec 2019
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

 

 

Szkoła posiada certyfikaty

Certyfikat LCAE